Terminski načrt

ZALOŠKI ZVONOVI

ROMANJE v Karelsruhe

PODPIS POGODBE

V petek, 8.januarja 2016, sta v prostorih našega župnišča naš župnik g. Andrzej Gosek in lastnik livarne iz Karlsruja, g. Albert Bachert podpisala pogodbo o ulivanju štirih zvonov za našo župnijo.

Vsekakor se je za podpis pogodbe še posebej potrebno zahvaliti g. Matjažu Ambrožiču, župniku iz Begunj na Gorenjskem, uradnem škofijskem kolavdatorju, ki je sodeloval pri oblikovanju pogodbe.

Zvonovi se bodo predvidoma ulivali okoli Velike noči, ulivanje pa nas bo stalo okoli 31.000 evrov.

IZOBRAŽEVANJE V ŽUPNIJAH KODELJEVO IN NOTRANJE GORICE

V nedeljo, 10. januarja 2016 smo se odpravili na izobraževanje o zvonovih v župniji Kodeljevo in Notranje gorice.

Na žalost nas je bilo samo šest. Oba župnika sta nas zelo lepo sprejela. Vrnili smo se z novim znanjem, ki nam bo v veliko pomoč pri odločanju in organizaciji: fotografije, video posnetki posvetitev, vlivanja, obred posvetitve, besedila molitev, prošenj... Drago