Leto 2020

nedelja, 9. februar: Proslava  čast slovenskemu kulturnemu prazniku in v slavo Francetu Prešernu.

Menim, da je naša župnija dokaj živa župnija!

V naši župniji se vedno kaj dogaja. Že dobro desetletje organiziramo božično - molitvene slovesnosti, koledovanja, maše za bolne in ostarele pa tudi maše za zakonske jubilante, oratorije, v postnem času branje Svetega pisma in zadnjih nekaj let tudi farni dan. Po nedeljskih mašah se radi ustavimo pred cerkvijo ter ob kavici in pecivu malo pokramljamo.

Poleg omenjenih dogodkov pa se vsako leto ob Slovenskem kulturnem prazniku spomnimo tudi na pesnike, pisatelje, skladatelje. Ob tej priložnosti organiziramo program, kjer smo prva leta nastopali predvsem odrasli, zadnjih nekaj let pa vključujemo otroke, ki se z veseljem odzovejo povabilu, vneto deklamirajo, pojejo in igrajo na različne instrumente. Tako smo tudi letos, v nedeljo, 9. februarja ob 17.00 uri, v našo malo dvorano privabili kar lepo število slušateljev. Po približno enournem programu smo se še dolgo družili in prijetno kramljali ob veselih zvokih harmonike, soku,  pecivu in dobri kapljici.

Zalog, 15. februar 2020

Marinka

PREŠERNOV DAN 2020

ZDRAVLJICA – himna

1.Drago Žumer                               Litanije ponižnosti

2.Blaž Kuhar                                   Pesem za kulturni praznik – Vera Štebe

3.Gašper Kuhar  (harmonika)      Na planincah sončece sije in Micka kovačeva

4.Lovro in (Jerca) Gašper Kuhar - Gosenica

5.David Fajdiga (harmonika)       Otoček sredi jezera – Slavko Avsenik in

Veselo v Kmnik – ansambel Poljanšek

6.Klara Berden                                Obisk – Albert Širok

7.Hana Berden                                Razstava – Niko Grafenauer

8.Klara in Hana Berden                 Hrošč – Anica Černejeva

9.Družina Primorac                        Lula starog kapetana

10.Nevenka Perišić                           O, Vrba – dr. France Prešeren

11.Jerca Lamovšek (klavir)             Fountain in the rain

12.Marija Lamovšek                         Povodni mož – dr. France Prešeren

13.Nada Lamovšek (harmonika)   Lepa Anka kolo vodi,

Moj očka ima konjička dva in Cirkuški konj

14.Tomaž Intihar                               Darovanje – Pavel Jakop

15.Simon Feštanj                               Angel – Lermontov – ruski pesnik

16.Martin Kogoj (harmonika)         Ne joči ob slovesu – Franc Mihelič

17.Blaž Kuhar                                     Ob Prešernovem prazniku – Martina Zajec

18.Ivanka in Slavko Pupis                Domoljubna pesem

Zalog, 9. februar 2020

Pripravila: Marinka Kuhar

ponedeljek, 27. januar:

Svetopisemski maraton 2020

Kot vsako leto, tudi letos poteka »maratonsko« branje Svetega pisma, ki bo potekalo od nedelje, 26. januarja do sobote, 1. februarja 2020, 24 ur na dan, v kapeli Antonovega doma na Viču.

Branje je razdeljeno na 2-urne termine, ki jih "pokrijejo" v naprej dogovorjene skupine bralcev.

Naša župnija je bila na vrsti 27. januarja od 4. do 6. ure. Poleg dhp. gospoda Dragota so bili prisotni še Marinka, Blaž, Stane in Jani.

Posamezni bralec prebere samo eno poglavje in potem sede, ter da mesto naslednjemu bralcu znotraj skupine, ki bere naslednje poglavje in tako naprej, dokler ne pridejo na vrsto vsi navzoči bralci in pride prvi bralec v skupini ponovno na vrsto.

Branje Božje besede v tako zgodnjih jutranjih urah je posebno doživetje, ki se te še posebej dotakne. Skupinam se vedno lahko pridružijo tudi naključni posamezni bralci, zato ste še vedno vabljeni vsi tisti, ki vam je to dano.

Vse za večjo čast in slavo Božjo !

nedelja, 26 januar:  Danes, na tretjo nedeljo v letu smo praznovali tudi nedeljo Svetega pisma. Vsi vemo kako je za nas kristjane Sveto pismo pomembno, da se v njem nahaja sam Jezus Kristus. Je najbolj razširjena knjiga na svetu, prevedena v največ jezikov. V njej je zapisano naše celo življenje in načrt kako nas Bog želi odrešiti v času in prostoru v katerem živimo. Na žalost  pa lahko ugotovimo, da je ta naj knjiga zelo slabo brana med nami katoliki. Cerkev se tega zaveda in zato je potrebno, da se vsako leto še posebej spomnimo kako dragocen dar je za naše odrešenje poznavanje Svetega pisma.

Naša faranka, odgovorna za branje božje besede na bogoslužjih, gospa Mojca Smerajc je s pomočjo Svteopisemske družbe ter nekaterih faranov  v atriju cerkve pripravila zanimivo razstavo na temo Svetega pisma. Pred mašo, ter celo nedeljo so si ljudje lahko z zanimanjem ogledovali postavljene primerke.

Daj Bog, da bi tudi ta razstava  bila eden od prispevkov k večjemu branju Svetega pisma.