PRVA ZAKONSKA SKUPINA

1. starejša

V pastoralnem letu družine smo v naši župniji osnovali zakonsko občestvo, in se prvič sešli marca 2008, po Veliki noči. Odtlej se zbiramo vsak četrti petek v mesecu, ob 20h v župnišču. Skupino sestavljatrenutno sedem zakonskih parov in gospod župnik.

Odločili smo se za okvir, ki ga je začrtal p.Vital Vider pod naslovom Najina pot.

Nekaj poudarkov in pravil:

• edini cilj zakonskega občestva je pomoč posameznemu paru v njegovem zakonskem in družinskem zorenju
  • skupino sestavljajo vedno isti pari
  • pogovor o osebnih izkušnjah ob branju Božjebesede
  • prijateljevanje med pari je najtrdnejša vez za dolgoletno druženje
  • prijateljevanje z duhovnikom in letne duhovne vaje so temelji rasti skupine

Večer začnemo z molitvijo. Nato preberemoBožjo besedo prihajajoče nedelje in če želimo, povemoodmeve – kratke misli, ki jih je Beseda v nas vzdramila.

Nato sledi tema, ki jo za tisti večer pripravi par, ki je na vrsti.Temu del večera namenimo eno uro, naslednjo uro pa prostemu pogovoru ob skromnem prigrizku.

Čeprav naša skupina po pravilih skupinske dinamike ni najbolje sestavljena, saj ima pet parov že odrasle otroke, dva pa sta bolj na začetku poti, smo se zelo dobro ujeli. Želimo si, da bi naša srečanja pritegnila še druge pare v oblikovanje novih zakonskih skupin in bi naše druženje nam in župniji pripomoglo k rasti božjega kraljestva med nami.

srečanja: četrti petek v mesecu po sv. Maši

župnik, Andrej Gosek

andrzej.gosek@rkc.si