Srečanje bralcev

SREČANJE BRALCEV NAŠE ŽUPNIJE

Zbrali smo se 3. decembra 2019 v veroučni učilnici v lepem številu - redni bralci in nekateri novi.

Nagovoril nas je gospod Primož Meglič, kaplan  župnije Vrhnika, odgovoren za bralce v ljubljanski nadškofiji.

Branje božje besede ni nastop, je oznanjevanje. Bralec mora biti na dobrem glasu, prežet z vero, sposoben prebrati božjo besedo in jo doživeti. Predavatelj nam je slikovito opisal oznanjevanje božje besede.  Beseda naj napravi pot, ki poteka od ušes v srce, nato v roke, ki delajo dobra dela. Pomembna je daljna priprava, ki obsega poznavanje jezika, biblično vzgojo, liturgično vzgojo, vzgojo za komuniciranje. Bližnja priprava pomeni branje doma, pravočasni prihod k maši, primerno urejenost, priklon k oltarju, le če ga prečkamo,  dostojanstveno držo pred ambonom. Branje pa naj bo čim bolj naravno.

Še več liturgičnih pravil dobrega oznanjevanja, kar branje je, bomo spoznavali na nadaljnih srečanjih bralcev v župniji. Lepo povabljeni, da se nam pridružite.