Nedelja svetega pisma

nedelja, 26 januar:  Danes, na tretjo nedeljo v letu smo praznovali tudi nedeljo Svetega pisma. Vsi vemo kako je za nas kristjane Sveto pismo pomembno, da se v njem nahaja sam Jezus Kristus. Je najbolj razširjena knjiga na svetu, prevedena v največ jezikov. V njej je zapisano naše celo življenje in načrt kako nas Bog želi odrešiti v času in prostoru v katerem živimo. Na žalost  pa lahko ugotovimo, da je ta naj knjiga zelo slabo brana med nami katoliki. Cerkev se tega zaveda in zato je potrebno, da se vsako leto še posebej spomnimo kako dragocen dar je za naše odrešenje poznavanje Svetega pisma.

Naša faranka, odgovorna za branje božje besede na bogoslužjih, gospa Mojca Smerajc je s pomočjo Svetopisemske družbe ter nekaterih faranov  v atriju cerkve pripravila zanimivo razstavo na temo Svetega pisma. Pred mašo, ter celo nedeljo so si ljudje lahko z zanimanjem ogledovali postavljene primerke.

Daj Bog, da bi tudi ta razstava  bila eden od prispevkov k večjemu branju Svetega pisma.