ZAKONSKI JUBILANTI 2020

Kljub razmeram glede epidemije koronavirusa smo v nedeljo, 20. septembra, v naši župniji Ljubljana Kašelj Zalog praznovali obletnice »okroglih« porok v tem letu. Seveda smo upoštevali vse predpisane ukrepe. Hvala Bogu je  v naši cerkvi Angelov varuhov to mogoče, ker je sorazmerno velika. Zbrali smo se zakonci s stažem od deset do petinštirideset let. En par je praznoval srebrno poroko. Sveto mašo je daroval in nas nagovoril  g. župnik Andrzej Gosek in poudaril, da je le ljubezen tista, ki nas združuje. Tako ljubezen med možem in ženo, kot ljubezen med zakoncema in Kristusom. Vsakemu paru je izročil listino s posvetilom, z imenoma in obletnico poroke. Zahvalil se je tudi gospe Marinki za organizacijo pri pripravi slovesnosti. Svečanost  je polepšal pevski zbor Mlada srca pod vodstvom g. Jerneja Berdena, ki so z izbranimi pesmimi  dodali svojo žlahtnost dogodku.  Po zaključku smo imeli pred cerkvijo pogostitev s pecivom, kavico in sokom. Vsi slavljenci so se strinjali, da se vidimo ponovno čez pet let.

Zalog, 22.9.2020                                                                                                                                                                              Blaž