ORATORIJ od 21.8.- 26.8.

Med 21. in 27. avgustom, smo imeli v župniji Ljubljana-Kašelj/Zalog že 11. oratorij. Letos je bilo prijavljenih 68 otrok, kar je tudi rekordno število. Za tekočo izvedbo programa in za varnost otrok  je poskrbelo 16 animatorjev. Dnevi so potekali po že ustaljenem urniku. Po zapeti himni in dvigu zastave je sledila jutranja telovadba, nato pa so otroci spoznavali lik Marije s pomočjo filma, ki smo ga animatorji vnaprej posneli po skrbnih pripravah. Po filmu smo imeli molitev, pri kateri je sodeloval tudi naš g. župnik Andrzej Gosek. Nato so sledile kateheze po skupinah. Vsak dan smo pripravili tudi zanimive delavnice. Otroci so lahko izbirali med športno, umetniško in unikatno delavnico, ki je bila vsak dan drugačna (skavtska, fotografska, izdelovanje nahrbtnikov, kuharska...). Po delavnicah je sledilo kosilo, nato pa daljši odmor. Po odmoru je sledila velika igra, ki so jo otroci vedno težko pričakovali. V četrtek smo se odpravili na izlet na Ptujsko Goro, kjer smo obiskali čudovito Marijino svetišče, nato pa smo popoldne preživeli v Termah Ptuj. V petek smo imeli tradicionalne vodne igre, pri katerih nam je pomagalo Gasilsko društvo Mavčiče. Iz sobote na nedeljo so otroci prespali v veroučnih učilnicah. Pred tem smo imeli tudi večerno prireditev Oratorij ima talent. Za starejše otroke smo pripravili ogenj in igro „kraja zastavic“. V nedeljo smo oratorij zaključili s sveto mašo.

Jakob Kogoj in Katarina Berden