Župnija Sv. angeli varuhi na Otlici

Župnija Otlica, Cerkev Sv. angelov varuhov

Že pred več leti sem zvedel, da v Sloveniji obstaja še ena župnija posvečena angelom varuhom tako kot naša v Zalogu in to v Otlici nad Ajdovščino.

Kar nekaj let sem odlašal (smo odlašali) da bi to župnijo tudi obiskal. V letošnjem letu (2020) pa sem se nedeljo, 27. oktobra, pred praznikom Sv. angelov varuhov, ki je bil v petek, 2. oktobra, odločil in se podal na pot, da sam obiščem to župnijo.

Župnija z župnijsko cerkvijo Sv. angelov varuhov se nahaja okoli 15. kilometrov nad Ajdovščino na robu Trnovske planote. Pot do tja me je vodila po dokaj slabi cesti, ki jo obnavljajo, do kraja Podzemelj kjer cesta zavije desno v smer Cola.

Po lepi pokrajini kjer se nahajajo lepo urejene hiše in kraji nasploh sem prišel v Otlico. Župnik. g. Lojze Šinkovec je bil doma in me je lepo sprejel. Pokazal mi je župnišče in farno cerkev in moram priznati da sem bil zadovoljen nad urejenostjo vsega.

Ker je bilo vremen dokaj hladno in deževno sem se kmalu že spet med lepimi in urejenimi kraji napotil proti Colu in nato Idriji in Logatcu v Ljubljano.

Kljub temu, da je bilo vreme za fotografiranje dokaj slabo sem naredil nekaj fotografij katere si oglejte spodaj.

Imam željo, da bi te kraje še obiskal